Yartaşlar Demir'in Patronu Çankırı’ya gönül vermiş iş adamı Vahap Yartaş

Yartaşlar Demir'in Patronu Çankırı’ya gönül vermiş iş adamı Vahap Yartaş

Çankırı’ya gönül vermiş iş adamı Vahap YARTAŞ

Çankırı’lı İş adamı Vahap YARTAŞ’ın önderliğinde İstanbul Anadolu Yakasında Çankırılıları bir araya getirip dayanışmasını sağlamak amacı ile Çankırı Platformu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Deneği kuruldu.

Çankırı’ya gönül vermiş iş adamı Vahap YARTAŞ

 Türkiye çapında sayıları 300’ü bulan Çankırılı dernek, birlik ve oda temsilcilerini bir araya toplamayı amaçlayan Çankırılılar Platformu kuruluşunu kamuoyuna, “Çankırı ve Çankırılılar için yeni bir milat” olarak duyuran "Çankırı’ya gönül vermiş iş adamı olarak anılmak isteriz" diyebilecek kadar alçak gönüllü olan Çankırı'lı iş adamı Vahap YARTAŞ ile söyleşi yaptık.

   15.12.1968 Atkaracalar, Demirli Köyü’nde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul 50. yıl İlköğretim okulunda, lise eğitimini ise İstanbul Kabataş Lisesinde tamamladı.
 Daha sonra üniversiteyi Çankırı Meslek Yüksek Okulu muhasebe bölümü (2 yıllık) okul 1.lik ile bitirmesi sebebiyle Marmara Ü. İşletme fakültesinin 3. sınıfına dikey geçiş yapmak suretiyle tamamladı (4 yıllık). Yine Marmara Ü. İşletme Fak. Ekonomimetre dalı İstatistik bölümünde mastır yaptı. 
Şu an aynı üniversitenin doktora bölümüne devam eden Vahap Yartaş, Eğitimini sürdürdüğü dönemlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi de dahil olmak üzere bir çok kuruluşta danışmanlık yaptı.
 İstanbul’da akaryakıt istasyonculuğu ve inşaat demiri imalatıyla ilgili alanda ticaret yapıyor. 

  Vahap YARTAŞ,  Yartaşlar Demir San. Ltd. Şti. adı altında toptan demir ticareti alanında faaliyet gösteren şirketin yöneticisi.
Türkiye Akaryakıt Bayileri Sendikası (TABGİS) yönetim kurulu üyeliği, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) komite başkanlığı, Müstakil Sanayi İş Adamları Derneği  (MÜSİAD) sektör başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulundu. Vahap Yartaş bazılarında halen aktif görev yapmakta. YARTAŞ, Pendik spor yönetiminde görevli. Çankırı Karatekin Üniversitesi vakfı yedek üyesi Vahap YARTAŞ, Çankırılılar Platformu kurucu başkanı. Evli ve 4 çocuk babası YARTAŞ’ın 4 yaşında bir de torunu var.

Son olarak İstanbul Anadolu Yakasında Çankırılıları bir araya getirip dayanışmasını sağlamak amacı ile "Çankırılı ve Çankırılılar için el ele" isimli toplantıda “Çankırı ve Çankırılılar için el ele” sloganıyla yola çıkan, Çankırı Platformu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Deneği'nin kuruluşunu açıkladı.

Türkiye çapında sayıları 300’ü bulan Çankırılı dernek, birlik ve oda temsilcilerini bir araya toplamayı amaçlayan Çankırılılar Platformu kuruluşunu kamuoyuna, “Çankırı ve Çankırılılar için yeni bir milat” olarak duyurdu.

Çankırı’lı İş adamı Vahap YARTAŞ’ın önderliğinde bir araya gelen ve kuruluş çalışmalarını geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde tamamlayan yeni oluşum, Çankırılılar Platformu adıyla faaliyet göstermeye karar verdi.
Çankırı’ya gönül vermiş iş adamı olarak anılmak isteriz.

ATAŞEHİRWEB - Recep KENAN: Çankırı’nın Sayılı iş adamlarından olduğunuzu biliyoruz, faaliyetlerinizden söz eder misiniz?

Vahap YARTAŞ:
Biz sayılı değil de Çankırı’ya gönül vermiş iş adamı olarak anılmak isteriz. 
Toptan inşaat demiri ticareti ve lojistik fabrika imalatı alanında 5 yıldır Kurtköy’de faaliyet gösteren YARTAŞLAR inşaat ve demir sanayi Ltd.şti. adlı şirketi oğlum Yasin YARTAŞ’la birlikte yönetmekteyiz. 
Toptan inşaat demiri ticareti yanı sıra anahtar teslimi sıfırdan fabrika yapıyoruz. Hasılat paylaşımı ya da kat karşılığı da denilen yöntemlerle de fabrikalar kuruyoruz.
Son bir yıldır da yönetim ağırlıklı olarak oğlum Yasin YARTAŞ’ta.
Bu durum sosyal faaliyetlere zaman ayırmamı sağladı. 
Türkiye’nin en temiz vilayeti olan Çankırı’lı iş adamı olarak anılmaktan gurur ve onur duyuyorum. 
Okul zamanımdan bu tarafa sosyal faaliyetlerin içindeyim. Son on yıldır sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarında aktif olarak görev almaktayım. Meslek kuruluşlarındaki çeşitli görevlerimin yanı sıra Çankırı Karatekin Üniversitesi Mütevelli heyeti, Kurucular kurulu, Karabük Üniversitesi kuruşlunda
görev aldım.
Son olarak Çankırı Platformu kuruluş çalışmasına katılarak arkadaşlarımın teveccühü ile Kurucu Başkan olarak Çankırı’mıza hizmet etmekteyim.


ÇANKIRI’LI İŞADAMINA SAHİP ÇIKMALI

R.K: Çankırılıların İş dünyasındaki yer nedir, yeterli buluyor musunuz?
Vahap YARTAŞ:
Çankırı’lıların İşadamlarına yeterince sahip çıkamadığını düşünüyorum. Başka bölgelerin insanları işadamlarına sahip çıkmak adına çok uzaklara gidip alışverişlerini yaparken hemşerilerini tercih ettiğini görüyoruz. Bu bağlılıkları bizleri kıskandırıyor. Bizlerde bunu yapmalıyız, Çankırılı işadamı kazanırsa Çankırı ve Çankırılı kazanır sonuçta.

R.K:  Çankırı’nın gelir seviyesi sanayi ve ekonomideki yerini yeterli buluyor musunuz?
V.Y: 
Bizler tabiri caizse eline vurulup ekmeğini alınan yapıya sahibiz. Birilerinin arkasına sığınıp hep ikinci adam olmuşuz. Ön planda olmamışız olmakta istememişiz.  İş kurmayı düşünmemiş, bir işte çalışmayı düşünmüşüz. Müdürlük yapmayıp yardımcı kalmışız. Bu yalnız Çanıkırı’da böyle değil her yerde böyle. 
Bunu artık değiştirmeliyiz. Ben hemşerilerime bulunduğunuz yerde mutlaka yönetime girin muhtarlıkta olsa yönetime talip olun, kazanamasınız bile üst düzeydeki yöneticiler, Çankırı’lı aday olduğunu bilsin. Halk olarak da kazanabilecek adaylara sahip çıkmalıyız.
RK: Çankırı’nın teşvik bölgesi ilan edilmesinden yeterince faydalandığını düşünüyor musunuz?
V.Y:
Çankırı’mıza yeterince yatırım yapılmadığını düşünüyorum. Teşvik bölgesi ilan edilmiş olmamız bizim için çok önemli fırsat. Çankırı’nın bu fırsatı iyi kullanılmadığı ve yeterince yatırım çekemediği kesin.
Biz Yartaşlar olarak bölgemizde fabrika kurmak istedik, sağ olsun Belediye Başkanımız yer tahsisi de yaptı fakat yaptığımız fizibilite çalışmasında bölgenin iklim koşullarının imalat için uygun olmadığını gördük. Lojistik ve transfer aşamasında depolama tipi yatırımların yapılacağını gördük. 
Bununla yetinmedik uygun sektörde Çankırı Platformu olarak Kurşunlu’da 54 dönümlük alanda devre mülk olarak termal otel yapıyoruz. 29 Ocak’ta Valiliğimizde ihale sonucuna bağlı olarak projemizin durumu netleşecek.
Çankırılının hem teşvikten yararlanması hem de evi olmayanın memleketine gittiğinde kalabileceği bir adresinin olması için böyle bir çalışmamız var.
Bölgemizde yatırım alanında son zamanlarda Çerkeş, Kurşunlu, Korgun ve ilerleyen zamanlarda Ilgaz’ın şanslı olduğu görülüyor. Buralarda yeni yatırım yapacakların olduğunu biliyoruz.


Köy derneklerinden öteye geçememişiz R.K:  Sivil toplum örgütlerindeki çalışmalarınız biliniyor. Çankırılıların örgütlenmeleri yeterli mi?
V.Y:
Örgütlenmelerde köy derneklerinde öteye geçememişiz. İmece geleneğinden gelen alışkanlık aşılamamış. Dernekleşmede eğlence düzenleyen cenaze kaldıran yapıdan öteye geçememişiz. Köy derneği kurmakla işlerin hallolacağına inanmışız. 

Halbuki gelişen Türkiye konjonktürüne baktığımızda vilayetlerde derneklerden çok insanları bir araya getirecek ortak menfaatleri koruyan güç birlikleri yapılıyor. Bunun adına ister vakıf deyin, ister federasyon deyin isim çok önemli değil.
Çankırı insanına ekonomik katkı sağlamak
         “Çankırı kimliğiniz giriş biletiniz”

R.K:  Çankırılılar Platformu’nun amacı ve hedefinden söz eder misiniz?
V.Y:
Çankırıılar Platformu Yardımlaşma derneği, Vakıf ve Federasyonun ilgi alanı dışında kalan ekonomik ve sosyal alanda faaliyet göstermeyi amaçlamaktadır.
Biz bir aileyiz. Vakıf bizim babamız gibidir. Vakfın yetkileri vakfedenlerin amaçları ile sınırlıdır. Federasyon ise tabana inemediği için derneklerle alakalı çalışma ile sınırlı kalmıştır.
Bizim amacımız Çankırı insanına ekonomik katkı sağlamak, zenginleşmesine ekonomik kalkınmasına hizmet etmek. Ekonomik çalışmaları başlattığımızda Platform adı altında yapılacak çalışmalar, hem Çankırı hem de Çankırı dışındaki Çankırılıları kapsayacak.
Şekerpınar’da 104 bin metre karelik alanda şu anki imara göre 584 konutluk bir kapasite var. Burada 2 + 1 90 m2 daireleri YARTAŞLAR İnşaat olarak 2 yılda tamamlamayı planlıyoruz, Platforma üye olduktan 24 ay sonra 500 lira kira öder gibi cüzi bir rakamla ödemeleri başlatmayı planlıyoruz.
Kurşunlu’da devre mülk olarak yapmayı planladığımız Termal Otel projemiz var.
Her iki projemizin üyeliğini Çankırılılarla sınırlandırmak amacındayım. Nisan ayında bilboardlara çıkacak olan sloganımızda “Çankırı kimliğiniz giriş biletiniz” olacak. Yani Çankırı kimliği taşımayanlar ne devre mülk, ne de Şekerpınar projelerinde yer alamaz.
Bu yapmak istediklerimiz diğer vilayetlerin devamlı yaptıkları şeyler. Ütopya değil gerçek.

R.K:   Bu çalışmada geldiğiniz yer yeterli mi?

V.Y:
Daha yeni doğmuş bebeğimiz 2,5 Aylık Platform. Geldiğimiz yer çok çok iyi. Yeterlim?, hayır, benim hayalim sadece Çankırı’daki yada İstanbul’daki Çankırılılar değil Tüm Türkiye’deki Çankırılılar için proje üretmek.
R.K: Politikaya girmeyi düşünüyor musunuz?
V.Y:
Bu soru bana Platformdan sonra ikinci olarak sorulan soru. Ben politikayı seven bir insan değilim.
Geçmişte bir deneyimim oldu, ondan sonra siyasetten soğudum. Geçen sene 304 kişiyi umreye gönderdim. 
Ben politikacı olsaydım böyle rahat olabilir miydim?  
Konut projesini milletvekili iken yapmamız mümkün olmazdı. İleride zaman ne gösterir bilemem. Ben hiç hesap içinde olmadım, kısmet diyorum.
R.K:   Son olarak Çankırılılara ve ATAŞEHİRWEB takipçilerine neler söylersiniz?
V.Y:
Basın çok önemli ben Anadolu TV de, Vatan TV, TGRT’de katıldığım programlarda da söyledim.
Çankırılıların basından çok iyi faydalanması gerektiğine inanıyorum. Bizim en büyük eksikliğimiz tanıtım. İnsanlara kendimizi ifade edemiyoruz. Basın olarak sizler ve Ataşehirweb olarak sizin bizleri, Çankırılıları takip etmeniz gerekir. Bizleri yalnız bırakmayın, bizlerin takipçisi olun. ATAŞEHİRWEB
 

02.02.2012

Etiketler : Vahap Yartaş , Yartaşlar Demir , MÜSİAD , TABGİS , Anadolu Aslanları İşadamları Derneği , Pendik spor , Çankırı Karatekin Üniversitesi , Yasin Yartaş , Çankırılılar Platformu , Toptan inşaat demiri


Yorum

Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu

Recep
Size tüm çalışmalarınızda başarılar dilerim
18.03.2012 - 17:29


İlgili Haberler

AB'den konut alana oturma belgesi…

AB'den konut alana oturma belgesi…

Avrupa'da 2008 yılında çıkan finansal krizin etkilerini aşmaya çalışan Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gözünü gayrimenkul yatırımcılarına dikti.

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Türkiye'de konut alıcıları en çok sıfır binada oturmak istiyor!

Ülkemiz, geçtiğimiz yüzyılda 90'a yakın büyük deprem yaşadı. Yaşanan bu afetlerde binlerce can kaybı ve milyarlarca lira zarara uğrandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başta deprem olmak üzere afet tehlikelerine karşı 2012 yılında, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Yasası"nı çıkarmasıyla hareket başladı. Yasanın hayata geçmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm adeta bir seferberlik haline geldi.

Konut fiyatları Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı

Konut fiyatları Türkiye genelinde %13,80 oranında arttı

Mortgage Uzmanı Garanti’nin desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Nisan ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’de gerçekleştirildi. “Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” raporuna göre, yeni konut fiyatları bir önceki aya göre %1,03 oranında, geçen yılın aynı dönemine göre ise %13,80 oranında yükseldi

Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity 3. Boyuta geçti

Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity  3. Boyuta geçti

Dünyanın ilk Google Earth tabanlı 3 boyutlu konut portalında sergileniyor…Kuzey Irak’ın en büyük konut projesi Avrocity3. Boyuta geçti!Gürbağ İnşaat tarafından K.Irak’ın Duhok kentinde yapılan “Avrocity”, Dünyanın ilk Google Earth tabanlı, 3 boyutlu konut portalı 3DKonut.com’da sanal ziyarete açıldı.

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Sur görevinden ayrıldı

Gerçekleştirdiği halka arzlar ile birlikte 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut GYO’nun 28 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulu’nda, mevcut yönetim kadrosu el değiştirdi. Emlak Konut GYO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Sur, yeni yönetimde görev almayacak.

Realty Plus Türkiye Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye Rus gayrimenkul pazarına girdi

Realty Plus Türkiye, Rus gayrimenkul pazarına girdiYurt içindeki büyümesini franchise ofisleriyle sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmalarında da atağa kalktı. Geçtiğimiz ay Makedonya’da ofis açan firma, şimdi de Rus yatırımcılara, Türkiye’deki projeleri

Ankaralıların konut tercihi değişiyor

Ankaralıların konut tercihi değişiyor

Yeni evli ve az çocuklu aileler tarafından tercih edilen 2+1'lere talep arttı. Yaşam amaçlı konut alanlar kadar yatırımcıyı da kendine çeken 2+1 dairelere markalı projelerde de geniş yer veriliyor. Ankara'nın göl ve orman manzaralı projesi olarak dikkati çeken Uptown İncek projesi de 18 ayrı daire seçeneği arasında 2+1'e en çok yer veren o projelerden bir tanesi.

Evgör Deluxe açıldı

Evgör Deluxe açıldı

İstanbul’daki mağaza sayısı dörde çıkan EVGÖR, hazırlıklarını sürdürüdüğü franchise yapılanmasını tamamlayarak, yılsonuna kadar Türkiye’nin farklı noktalarında şubeleşmeyi hedefliyor.Geride bıraktığı 10 yıla AB Kalite Ödülü,

Tema İSTANBUL'un Dünya Lansmanı MIPIM'de yapılacak

Tema İSTANBUL'un Dünya Lansmanı MIPIM'de yapılacak

Türkiye'nin sembol projesi Tema İSTANBUL, MIPIM 2014'e katılarak, uluslararası arenada ilk kez yer alacak. Bu uluslararası gayrimenkul buluşmasında Tema İSTANBUL, konut bölgesinin yanı sıra temalı eğlence parkı Tema World ile de ön plana çıkacak. Tema İSTANBUL'un cazibesi, MIPIM 2014 henüz başlamadan dahi uluslararası arenada

Kadıköy-Kartal Metro hattı dükkanların değerini %50 oranında arttırdı

Kadıköy-Kartal Metro hattı dükkanların değerini %50 oranında arttırdı

Kadıköy-Kartal Metro hattı, dükkanların değerini %50 oranında arttırdı EVA Gayrimenkul Değerleme'nin gerçekleştirdiği araştırmaya göre 2012 yılında kullanıma açılan,

Site İçi Arama

Video Galeri

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :