İstanbul’un sembolü olacak Vadistanbul

İstanbul’un sembolü olacak Vadistanbul

Dünya İstanbul’a yeniden bakacak... İnşaat sektörünün öncü markalarından Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat Türkiye’nin en büyük inşaat projelerinden birine imza atmak için bir araya geldi. Evyap Holding’in Ayazağa’daki arazisi üzerinde inşasına başlanan Vadistanbul, 6 Aralık Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında lanse edildi.

Gayrimenkul sektörünün en önemli projeleri arasında yerini alan ve İstanbul’un sembolu olacağı belirtilen Vadistanbul, 6 Aralık Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.

Maslak’ın devamı niteliğinde planlanan ve Ayazağa’da konumlandırılan Vadistanbul, Belgrad ormanlarıyla çevrili eşsiz bir alan içinde inşa ediliyor. Proje özellikleriyle birçok ilke imza atılacak Vadistanbul, 1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanına sahip.

EŞSİZ BİR PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı ve Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş’in ortaklığıyla, gayrimenkul sektöründe cığır açacak, Türkiye’nin ve İstanbul’un en özel projesinin inşaatına başlandı.

Muhteşem bir lokasyonda inşa edilen Vadistanbul, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ile alışveriş merkezleri’nin yanı sıra eğlence alanlarına sahip olacak.

424.000 metrekarelik bir arsada geliştirilecek olan Vadistanbul, 3 farklı etaptan oluşacak.

Artaş Grup Yöneitm Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; “Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat olarak, İstanbul’a yakışır son derece özel bir proje inşa etmek için bir araya geldik. Yaklaşık 1 milyon metrekare inşaat alanına sahip Vadistanbul projemiz şehrin en özel projesi olarak konumlanıyor” dedi. Her detayın örnek niteliğinde olması için büyük özen gösterdiklerini belirten Çetinsaya; “Vadistanbul’un mimarisi için uzun çalışmalar yaptık ve iki büyük mimarlık ofisi ile projeyi hayata geçiriyoruz. Türkiye’nin başarılı mimarlık ofislerinden biri olan İki Design mimarlık ve Amerika’nın ünlü mimarlık ofisi SOM Architecture, üstün deneyimlerini Vadistanbul’da birleştirdi. Vadistanbul projemizi bugün sembol nitelikte bir proje olarak tanıtabilmemizin ardında yaklaşık 4 yıllık bir çalışma var” dedi. Çetinsaya; “Vadistanbul için arsa hariç yatırım bedelimiz 1 milyar 500 milyon TL. Projeden hedeflediğimiz ciro ise 2 milyar dolar.” dedi.Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı; “Vadistanbul projesinin ne kadar önemli olduğunu, hem gayrimenkul sahasında bir yatırımcı olarak hem de sanayi alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak çok daha iyi anlama imkanına sahibiz. Böylesine büyük ve estetik bir mimariye sahip projenin İstanbul’a önemli ölçüde değer kazandıracağına inanıyorum. Bu proje için sektörün önemli aktörleri olarak bir araya geldik ve gerçekten sembol niteliğinde bir projenin hayata geçirileceğine inanıyorum. Vadistanbul ile 424 bin metrekare arsa üzerinde adeta bir şehir inşa ediliyor. Şehrin içinde şehir kurulması da aslında İstanbul’da bir ilk.” dedi.

Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş; “İstanbul gibi marka bir şehre, böylesine özel bir projeyi kazandırmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Vadistanbul tamamlandığında inanıyorum ki; tüm dünyaya örnek olacak.” dedi.

Evyap Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmed Evyap; “Evyap'ın tarihinde dönüm noktasındayız. Evyap ve Evyaplılar 40 yıla yakın süredir Ayazağa'dalar. Bu 40 yıllık Ayazağa'daki bulunuşumuzun sonuna çok yaklaşmış olduğumuz bir adımın dönüm noktasını yaşıyoruz. 40 yıldır faaliyet gösterdiğimiz Ayazağa’dan fabrikamızı taşıyoruz ve böylesine özel bir bölgenin çok değerli üç firması tarafından dönüşüme tabi tutulması sevindirici. Bizim için önemi büyük olan bu bölgede üç değerli firmayla çalışıyor olmaktan memnunuz.” dedi.

ARSA HARİÇ YATIRIM BEDELİ 1 MİLYAR 500 MİLYON TL

İnşaat sektörünün devlerini bir araya getiren Vadistanbul arsa hariç 1 milyar 500 milyon TL’lik yatırım bedeliyle hayata geçiriliyor. Projenin ilk etabının yatırım maliyeti ise 300 milyon TL.

Mimarisine de büyük yatırımların yapıldığı Vadistanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika’nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı.

424.000 m2 ARAZİ ÜZERİNDE GELİŞTİRİLİYOR

3 parselden oluşan ve toplamda 424 bin metrekarelik alanda geliştirilen projede; 3 bin konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve 700 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 28 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, 240 bin metrekare ofis alanı ile 48 bin metrekare toplam alana sahip 5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.

İSTANBUL’UN KUZEYİNDE ORMANI VE ŞEHRİ BİRLEŞTİRİYOR

İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad Ormanı’yla, şehrin merkezi olarak nitelendirilen Maslak’ı birleştiren Vadistanbul, inşa edildiği bölgeye büyük değer kazandırıyor.

Vadistanbul’un 8 blokta 1.111 konuttan oluşan ilk etabının Kasım 2014’te tamamlanması hedefleniyor. Projenin yer aldığı vadinin kuzeyinde yer alan ve projeyi içerdiği fonksiyonlarla eşsiz bir konsepte dönüştüren ikinci etabın mayıs 2015 te teslim edilmesi planlanıyor. Projenin kalbi konumundaki etapta yüksek donatılı ofis alanları, alışveriş merkezi, cadde mağazaları ve oteller bulunuyor. Vadistanbul’un üçüncü ve son etabı ise konut ve ofis alanlarında oluşuyor.

Vadistanbul’un teslimleri tamamlandıktan sonra proje genelinde ortalama 35 bin kişi yaşayacak.

TÜRKİYE’NİN İLK ÖZEL METROSUNA SAHİP

Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel metrosu da Vadistanbul’un içinden geçecek. Vadi İstanbul’a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Proje bu özelliğiyle de dünyaya örnek teşkil edecek nitelikte bir değere sahip.

Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadi İstanbul, İstanbul Boğazı’nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi’yle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor.

Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulacak olan yaşam alanları benzersiz bir keyif sunarken bölgeye de renk ve canlılık katacak.

MASLAK VE BÜYÜKDERE CADDESİNİN ALTERNATİFİ

İstanbul’un kalbi niteliğindeki Maslak ve Büyükdere caddesi’nin alternatifi olan Vadistanbul, yüksek donatılı iş ve ofis merkezleri ile iş hayatını alışveriş ve eğlence ile birleştiriyor.


Vadi İstanbul’un yer alacağı bölgenin çevresi, Nişantaşı’nın kalitesini, estetik ve canlılığını taşıyacak alternatif caddelere de sahip olacak.

Üç yıl içinde İstanbul’un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceği belirtilen Vadistanbul, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen, ender bir yaşam merkezi olacak.

1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks dairelerin yer aldığı Vadistanbul’da fiyatlar 352.000 TL’den başlıyor. 12 ile 60 ay arası vadeye %0,79, 61 ile 120 ay arası vadeye %0,82 oranlarıyla kredi kullanılabiliyor.

Vadistanbul’un Yatırımcıları Hakkında;

ARTAŞ GRUP


Artaş Grubu 35 yıl önce Süleyman Çetinsaya tarafından kurulmuştur. Lokomotif firması Artaş İnşaat San. Tic. A.Ş ve diğer 20 şirketi ile inşaat sektöründe bir çok konut, ofis, AVM ve otel projesine imza atmıştır.

“Avrupa Konutları” markası ile konut sektöründe markalaşmanın öncülerinden olan grup, bu marka altında 2006 yılından günümüze kadar toplam 9.500 konut üretmiştir. Çağdaş şehrin koşulları paralelinde değişen konut anlayışı ile projeler hayata geçiren grup, İstanbul’da pek çok bölgenin gelişiminde etkin rol almıştır. İnşa ettiği projeler ; Avrupa Konutları Tem, Atakent Bölgesinde Avrupa Konutları Atakent-1, Atakent-2 , Atakent-3 projeleri, Bahçeşehir Bölgesinde Avrupa Konakları SaklıBahçe, Avrupa Konutları Ispartakule-1, Ispartakule-2 ve Ispartakule-3 projeleri, Florya’da Avrupa Konakları Florya projesi ve Maslak’ta inşasına başlanan Eclipse Maslak projesidir.

İnşaat sektöründeki tecrübesini perakende ve turizm sektöründe de kullanan Artaş grubu, çeşitli projelere imza atarak bu alanlarda da ihtiyaçlara başarı ile cevap vermektedir.

AYDINLI GRUP

47 yıldır ticari hayatta kendine duyulan güvenle istikrarlı bir şekilde büyüyen Aydınlı Grup, dünya modasına yön veren Pierre Cardin, Cacharel ve U.S. Polo Assn. markalarının birçok ülkede ana lisans sahibi olarak, 3.000’e yakın çalışanı ve 200’ü Türkiye’de, 107’si yurtdışında olmak üzere 307 perakende mağazası ve 300 corner satış noktası ile Türkiye’nin moda perakendeciliği alanında lider kuruluşlarından biridir. 3 kıtada üretim ve satışını gerçekleştirdiği markaları ile Türk tasarım ve üretim gücünü dünyaya göstermektedir. Sahip olduğu marka vizyonuyla 2008 yılında girdiği gayrimenkul sektöründe çok kısa sürede çok kuvvetli bir noktaya gelmiştir.

Kaliteli hizmet ilkesini esas edinen, evrensel değerlere özen gösteren, çevre bilincine duyarlı üretim yapan ve müşteri odaklı çalışma sistemi ile dünya standartlarında örgütlenen Aydınlı Grup, hazır giyim sektöründe elde ettiği başarıyı inşaat sektörüne de taşıdı ve güneş enerjisinden elektrik üreten Solarkent projesi ile Türkiye’de bir ilke imza attı.

Sektörde yine bir ilk olarak “aile rezidansı” konsepti ile yapılandırılan, AVM ve yaşam merkezi Koru Florya ile bu sektördeki varlığını pekiştiren Aydınlı Grup; tekstil, hazır giyim perakendeciliği ve inşaat sektöründeki yatırımları ve yeni projeleri ile ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor.

KELEŞOĞLU İNŞAAT

Keleşoğlu, 35 yıllık birikimiyle ülkemizin gayrimenkul sektörünün liderleri arasında yer almaktadır.

Firmanın lüks konut, ofis binaları, alışveriş merkezleri ve özel amaçlı avm projeleri uluslararası düzeyde ödüle layık görülen ve sektöre yön veren projelerdir. Keleşoğlu projelerininarasında; Autopia, Capacity AVM, Pelican Mall AVM, Koruflorya, Pelican Hill Malikaneleri, Ataköy Konakları, FlyInn AVM, Historia AVM, Contry Life ve Yalın Evler projeleri öne çıkanlarıdır. Keleşoğlu İnşaatın vizyonunda yatırımcısına kazanç sağlamak, yüksek yaşam kalitesi, estetik ve çevreye duyarlı mimari ön plandadır. Keleşoğlu, alanında uzman mimar ve mühendislerle çalışarak yaşam kalitenize değer katmaya devam ediyor.

VADİSTANBUL FİYAT LİSTESİ
DAİRE TİPİ PEŞİN FİYATLAR
1+1
(69,80 m2 – 95,70 m2) 352.000 TL – 583.000 TL
2+1 ( 107,32 m2 – 148,85 m2) 564.000 TL – 953.000 TL
3+1 (165,22 m2 – 183,26 m2) 728.000 TL – 1.164.000 TL
4+1 (202,88 m2 – 247,09 m2) 1.037.000 TL – 1.663.000 TL
5+1 Dubleks (305 m2) 1.690.000 TL – 1.882.000 TL

09.12.2012

Etiketler : Gayrimenkul sektörü , Artaş Grup , Aydınlı Grup , Keleşoğlu İnşaat , Vadistanbul


Yorum

Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu

İlgili Haberler

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Bayram tatilinin de geride bırakılmasıyla birlikte, sektörde yeni projeler satışa çıkmaya başladı. Sonbahar döneminde yaklaşık 10 bin yeni konutun satışa çıkmasının beklendiği sektörde, lansmanlar peş peşe gerçekleştiriliyor. Bu hafta içerisinde Now Gayrimenkul Now Bomonti projesini, Tahincioğlu Nidapark Beşiktaş, Dap Yapı İ Ofis, Kiptaş Vaditepe, Eminevim 5YÜZ60 Kurtköy projelerini satışa çıkardı.

Dumankaya Miks yeni dairelerini satışa çıkardı

Dumankaya Miks yeni dairelerini satışa çıkardı

Dumankaya İnşaat, TOKİ İştiraki Emlak Konut GYO A.Ş işbirliği ile Halkalı Atakent’te hayata geçirdiği projesi Dumankaya Miks’in yeni dairelerini satışa çıkardı. Proje, İstanbul’un hızla gelişen Atakent bölgesinde müşterilerine önemli bir yatırım fırsatı sunuyor.

İstanbul Lounge 2'de peşin ödemeye yüzde 8 indirim

İstanbul Lounge 2'de peşin ödemeye yüzde 8 indirim

Gayrimenkul sektöründe geliştirdiği projeler ve hızlı yatırımlarıyla dikkat çeken Eroğlu Yapı, ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldüren bir kampanya başlattı. Yüzde 1 peşinatla konut sahibi olunabilen kampanya kapsamında konutlar hemen teslim ediliyor. Nisan 2014'te yüzde 29 ara ödeme imkânı sunulan ve 60 aya kadar 0.36 faiz oranıyla dikkat çeken İstanbul Lounge 2'de tamamı peşin ödemelerde de yüzde 8 indirim uygulanıyor. Yüzde 20 peşin ödemelerde yüzde 15 ara ödeme, 6 ay sonra 24 ay sıfır faiz uyguluyor. Ayrıca bu süre boyunca yüzde 0.64 vade

Vadistanbul'da yüzde 1 KVD Avantajı

Vadistanbul'da yüzde 1 KVD Avantajı

Arsa hariç Yatırım bedeli 1 milyar 500 milyon lira olan Vadi İstanbul, toplamda 424 bin metrekare üzerinde geliştiriliyor. 3 etaptan meydana gelen Vadi İstanbul'un ciro hedefi 2 milyar dolar. projede fiyatlar 394 bin TL'den başlıyor, 1 milyon 882 bin TL'ye yükseliyor. Toplam 3 bin konutluk bir proje olan Vadi İstanbul'un mimari tasarımı SOM Architecture'a ait. Belgrad Ormanı ile Maslak'ı birleştiren konumuyla dikkat çeken Vadi İstanbul, 1 milyon 100 bin metrekarelik İnşaat alanına sahip.

Türkiye'de konut projeleri '' yeşilleniyor ''

Türkiye'de konut projeleri '' yeşilleniyor ''

Türkiye'de Ocak 2013 itibarıyla 45 sertifikalı, 150 de sertifika adayı yeşil bina bulunuyor.Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Başkanı Haluk Sur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012 yılında, Türkiye'nin büyüme hızında, alınan istikrar tedbirleri dolayısıyla bir miktar azalma yaşandığını ve ekonomide vergisel tedbirler alındığını belirtti.Bu yumuşak inişten gayrimenkul sektörünün de etkilendiğini ifade eden Sur, mütekabiliyet yasasının devreye girmesi ve yabancılara mülk satışının, özellikle de Körfez ülkelerinden yatırımcıların

'Vadi o kadar yeşil ki' 1 ayda 440 konut satıldı

'Vadi o kadar yeşil ki' 1 ayda 440 konut satıldı

Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığıyla inşasına başlanan Vadistanbul'da satışlar hızlı başladı. Geçen yıl aralık ayında ilk etabı satışa sunulan projede, satışa çıkan 1111 konutun 440 adedi 1 ayda satıldı. Projenin gördüğü ilgiden memnun olduklarını dile getiren Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Vadistanbul ile Türkiye'nin en büyük sanayi ve kentsel dönüşüm projesinin gerçekleştirildiğini ifade ederek, 'Ayazağa'da yer alan sanayi

Mavi ve Yeşilin Buluştuğu Liva Turkuaz Satışa Çıktı

Mavi ve Yeşilin Buluştuğu Liva Turkuaz Satışa Çıktı

Sinpaş’tan hep evde olmak isteyeceğiniz projesinde yepyeni bir etap Mavi ve Yeşilin Buluştuğu Liva Turkuaz Satışa Çıktı Anadolu yakasının en prestijli projesi Liva İstanbul’un ikinci etabı, ilk lansman fiyatı ve 1.055 TL’den başlayan taksit avantajıyla satışa çıktı Gayrimenkul sektöründe 38 yıllık tecrübeye sahip Sinpaş Yapı’nın İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden Sultanbeyli’de yer alan Liva İstanbul projesinin ikinci etabı Liva Turkuaz’ın göl manzarasına en hakim konumdaki Flora bloğu satışa çıktı. 474 konutun dairelerin fiyatları 147 bin 550 TL’den başlıyor.

Monumento Kartal'da Geleceğin Trendleri

Monumento Kartal'da Geleceğin Trendleri

Monumento Kartal'da Geleceğin Trendleri! Monumento Kartal, iş ve sosyal hayatı birleştiren modern konsepti ile geleceğin gayrimenkul trendlerine uyum sağlıyor.... Kuzeyyıldızı Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş. tarafından Kartal'da hayata geçirilen; geniş yaşam alanları, ferah cephesi ve sunduğu sosyal ayrıcalıkları ile dikkat çeken karma proje Monumento Kartal, iş ve sosyal hayatı birleştiren modern konsepti ile geleceğin gayrimenkul trendlerine uyum sağlıyor.

Sinpaş Yapı bayramda da satışa devam ediyor

Sinpaş Yapı bayramda da satışa devam ediyor

Sinpaş Yapı bayramda da satışa devam ediyor Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünün öncü şirketlerinden Sinpaş Yapı, İstanbul başta olmak üzere, Ankara ve Gaziantep'te yer alan konut projelerinde Kurban Bayramı'nın ilk günü hariç tüm günler satış devam edecek. Sinpaş Yapı'nın Altınoran projesinin bir, iki ve üçüncü etabında, 1+1'den 6+1'e kadar uzanan farklı büyüklük ve tiplerde

Sinpaş Grubu Ankara’ya dev projelerle dönüyor

Sinpaş Grubu Ankara’ya dev projelerle dönüyor

Gelecek Sinpaş’la Geldi! Sinpaş Grubu Ankara’ya dev projelerle dönüyor Türkiye’nin en büyük konsepti konut projesi Ankara’da… Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünün öncü şirketlerinden Sinpaş Grubu, Sinpaş Yapı ve Sinpaş GYO şirketleriyle sunduğu geleceğe miras niteliğindeki konut ve yaşam anlayışını Altınoran ve İncek Life projeleriyle Ankara’ya getiriyor. Bugüne kadar Türkiye’de özel sektörün geliştirdiği en büyük konseptli konut projesi olma özelliği taşıyan Altınoran ve geleceğin konut vizyonuyla tasarlanan İncek Life, modern

Site İçi Arama

Video Galeri

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :