'Vadi o kadar yeşil ki' 1 ayda 440 konut satıldı

'Vadi o kadar yeşil ki' 1 ayda 440 konut satıldı

 

'Vadi o kadar yeşil ki' 1 ayda 440 konut satıldı
Belgrad Ormanları ile çevrili, Cendere Vadisi'nde inşaatına başlanan Vadistanbul projesinin sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket edilerek hayata geçirildiğini ifade eden Çetinsaya, 'Belgrad Ormanları'nın alt kısmında yer alan çorak alanları yeşillendirmek için proje geliştiriyoruz' dedi
 
Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığıyla inşasına başlanan Vadistanbul'da satışlar hızlı başladı. Geçen yıl aralık ayında ilk etabı satışa sunulan projede, satışa çıkan 1111 konutun 440 adedi 1 ayda satıldı. Projenin gördüğü ilgiden memnun olduklarını dile getiren Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Vadistanbul ile Türkiye'nin en büyük sanayi ve kentsel dönüşüm projesinin gerçekleştirildiğini ifade ederek, 'Ayazağa'da yer alan sanayi alanlarının dönüşüme tabi tutularak, 424 bin metrekare alan üzerine konumlandırılan Vadistanbul İle örnek bir yaşam alanı hayata geçiriliyor' dedi. Belgrad Ormanlarıyla çevrili alanda hayata geçirilen projenin sivil toplum kuruluşları, Mimarlar Odası ve İstanbul Üniversitesi profesörlerine danışarak hazırlandığını anlatan Çetinsaya, 'Açılan tek bir dava bile yok' dedi.  
DEĞER KATACAK
Vadİstanbul'un bölgeye değer katacağını belirten Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı; 'Vadistanbul ile Ayazağa yeni bir çehreye kavuşacak. Proje temalı alışveriş caddeleri, ofis blokları ve lüks konutları ile Maslak'ın alternatifi olacak.Türkiye'nin en büyük kapalı otoparkını da bünyesinde barındıran Vadiistanbul, 1 milyon 100 bin metrekare inşaat alanı ile bir şehri andıracak' dedi.
 
Yüzde 40 prim vaadi
Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş projenin tamamlandığında, birçok yatırım aracından fazla kazandıracağını belirterek, 'Aralık ayında konutların metrekaresini 5.250 TL'den satışa sunmuştuk. Şimdi fiyat 5400 TL civarında. Teslimde prim oranının yüzde 40'a çıkacağını öngörüyoruz' dedi. Arsa hariç yatırım bedelinin 1 milyar 500 milyon TL olduğunu söyleyen Keleş, hedeflenen cironun ise 2 milyar $ olduğunu sözlerine ekledi.
 
Türkiye'nin ilk özel metrosu
Proje dahilinde Türkiye'nin ilk özel metrosunun da Vadistanbul'un içinden geçeceğini vurgulayan Çetinsaya, 'Vadistanbul'a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadistanbul, İstanbul Boğazı'nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi'yle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor' dedi.
 
394 bin TL'den başlıyor
Keleş, Vadistanbul'un üç yıl içinde İstanbul'un en değerli ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceğini belirterek, '1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks dairelerin yer aldığı Vadistanbul'da fiyatlar 394 bin TL'den başlıyor. 12 ile 60 ay arası vadeye %0,77, 61 ile 120 ay arası vadeye %0,80 oranlarıyla kredi kullanılabiliyor' dedi.Şenay Büyükköşdere

24.01.2013

Etiketler : Vadi , Vadistanbul , Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya , emlak , emlak haberleri


Yorum

Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : [ Resmi Yenile ]

Güvenlik Kodu

İlgili Haberler

SAKLI VADİ KARTAL DA 3+1 LANSMAN SATIŞLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

SAKLI VADİ KARTAL DA 3+1 LANSMAN SATIŞLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

3+1 Lansman satışları başladı…Bahar Saklı Vadi Kartal’a özel fiyatlarla erken geldi… 2. Etap ta 3+1’lerde yaşamın başladığı Saklı Vadi Kartal da hafta sonuna özel ilk 5 daireye Lansmana özel fiyatlar… Proje başlangıcından bu yana yatırımcısına %30 prim yaptıran Saklı Vadi Kartal’da 1+1,2+1 dairelerde ise avantajlı fiyatlar devam ediyor. %75 Kredi imkânı sunan proje 2016 yılında yapımına başlanacak olan Pendik Gönüldağı sosyal tesislerinin karşısında konumlanması nedeni ile oldukça ilgi görüyor.

Kiptaş Vaditepe projesinin 2. etabı için hazırlıklara başladı

Kiptaş Vaditepe projesinin 2. etabı için hazırlıklara başladı

Yaklaşık bir ay önce satışa çıkardığı 4 bin konutluk Vaditepe projesinde büyük bir taleple karşılaşan Kiptaş, yeni etabı satışa çıkarmak için çalışmalara başladı. Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, projenin ilk etabında 2 bin 628 konutu satışa çıkardıklarını belirterek, 2 bin konut için müracaat aldıklarını açıkladı. Bu taleplerin de çok büyük oranda oturumculardan geldiğini dile getiren Yıldırım, projenin ikinci etabında ise 1300 konutu bir ay içinde satışa çıkarmayı planladıklarını söyledi.

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Bayram tatilinin de geride bırakılmasıyla birlikte, sektörde yeni projeler satışa çıkmaya başladı. Sonbahar döneminde yaklaşık 10 bin yeni konutun satışa çıkmasının beklendiği sektörde, lansmanlar peş peşe gerçekleştiriliyor. Bu hafta içerisinde Now Gayrimenkul Now Bomonti projesini, Tahincioğlu Nidapark Beşiktaş, Dap Yapı İ Ofis, Kiptaş Vaditepe, Eminevim 5YÜZ60 Kurtköy projelerini satışa çıkardı.

Vadistanbul'dan konut sahibi olma şansı

Vadistanbul'dan konut sahibi olma şansı

Vadistanbul'dan konut sahibi olma şansı,435 dönüm arazi üzerine kurulan Vadistanbul ödeme kolaylıkları ile yatırımcıların ve konut sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor.,Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat imzasıyla inşa edilen Vadi İstanbul, 435 dönüm Evyap arazisi üzerine hayata geçiriliyor.,Vadi İstanbul toplam 1 milyon 180 metrekare İnşaat alanı ile Türkiye'nin en büyük projelerinden biri.Toplamda 3 bin konutluk bir proje olan Vadi İstanbul 1+1'den 5+1'e kadar farklı tip ve seçenekte konutların yer alıyor.

Vadistanbul'da yüzde 1 KVD Avantajı

Vadistanbul'da yüzde 1 KVD Avantajı

Arsa hariç Yatırım bedeli 1 milyar 500 milyon lira olan Vadi İstanbul, toplamda 424 bin metrekare üzerinde geliştiriliyor. 3 etaptan meydana gelen Vadi İstanbul'un ciro hedefi 2 milyar dolar. projede fiyatlar 394 bin TL'den başlıyor, 1 milyon 882 bin TL'ye yükseliyor. Toplam 3 bin konutluk bir proje olan Vadi İstanbul'un mimari tasarımı SOM Architecture'a ait. Belgrad Ormanı ile Maslak'ı birleştiren konumuyla dikkat çeken Vadi İstanbul, 1 milyon 100 bin metrekarelik İnşaat alanına sahip.

Kentsel dönüşümün yıldızı fabrikalar oldu

Kentsel dönüşümün yıldızı fabrikalar oldu

İstanbul' da kentsel dönüşümün yıldızı şehir merkezlerindeki fabrikalar oldu. Arazi bulamayan dev şirketler eski fabrika arazilerine lüks konutlar yapmaya başladı. Atıl durumdaki fabrika arazilerinin en gözde semtleri Kağıthane, Zeytinburnu, Ayazağa, basın Ekspres yolu ve Kartal öne çıkıyor. Bakırköy Kartaltepe mahallesi'nde eski boya ve mensucat fabrikalarının bulunduğu arazi özel proje alanı olarak ilan edildi. DAP Yapı ise Kağıthane'de eski Polisan boya fabrikasını dönüştürerek DAP Z Ofisi

Emaar Square projesinin satışları başladı

Emaar Square projesinin satışları başladı

Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan Emaar Properties PJSC’nin ülke iştiraki olan Emaar Türkiye, İstanbul Çamlıca’da 66 dönüm alana yayılmış karma projesi “Emaar Square”deki evlerin satışını, basına yaptığı lansmanla birlikte resmen başlattı. 25 Aralık 2012 tarihinde Emaar’ın satış ofisinde piyasaya arz edilen konutlar, Emaar Square sakinlerine farklı yaşam deneyimi sunacak şekilde projelendiriliyor.

Biten yılın son konut projeleri!

Biten yılın son konut projeleri!

2012'yi belirsizlikler nedeniyle yüzde 2 hedefinin de altında bitirmesi beklenen konut sektörü yeni projelere sarıldı. Son çeyrekte konut satışlarının 120 bini bulması hedefleniyor. Geçen yıl son çeyreğe yüzde 12,7 büyüme ile giren ancak bu yıl sadece yüzde 1’de kalan inşaat sektörü, yıl biterken son kozlarını oynadı. Firmalar, sektörü son çeyrekte hareketlendirmesi beklenen en yeni projelerini peş peşe tanıttı. Son çeyrekte satışların 120 binleri bulacağı tahmin ediliyor. Buna rağmen her ne kadar 2012’nin

Şile Soytez Vadi Evleri'nde yüzde 5 peşinatla 48 ay vade imkanı sunuluyor

Şile Soytez Vadi Evleri'nde yüzde 5 peşinatla 48 ay vade imkanı sunuluyor

Soytez Yapı ve Mental Yapı İş Ortaklığıyla Şile’de inşa çalışmalarına devam edilen Soytez Vadi Evleri’nde avantajlı ödeme planları sunuluyor. Projenin 2014 Mayıs teslim etabında etabında yüzde 5 peşinata, 48 ay yüzde 0.80 faizle firma bünyesinde vadelendirme imkanı bulunuyor. Dört mevsim yazlık keyfi konseptiyle hayata geçirilen projenin ilk etabında da satışlar sürüyor. İlk etap için belirlenen ödeme planında ise minimum peşinat miktarı yüzde 30 olarak belirlendi.

İstanbul’un sembolü olacak Vadistanbul

İstanbul’un sembolü olacak Vadistanbul

Dünya İstanbul’a yeniden bakacak... İnşaat sektörünün öncü markalarından Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat Türkiye’nin en büyük inşaat projelerinden birine imza atmak için bir araya geldi. Evyap Holding’in Ayazağa’daki arazisi üzerinde inşasına başlanan Vadistanbul, 6 Aralık Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında lanse edildi. Gayrimenkul sektörünün en önemli projeleri arasında yerini alan ve İstanbul’un sembolu olacağı belirtilen Vadistanbul, 6 Aralık Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. Maslak’ın devamı

Site İçi Arama

Video Galeri

Kampanyalardan Haberdar Olun

E-posta Adresiniz :

GSM Numaranız :